A Köszönjük, Magyarország pályázat keretében megvalósuló rendhagyó irodalomóra Nemes Nagy Ágnes Amerikai naplója köré épül, versekkel, interjúkkal, levelekkel és esszérészletekkel tarkítva. Az est nem pusztán az írónő költészetébe nyújt betekintést, hanem hétköznapi arcát is megmutatja.
Nemes Nagy Ágnesre alkatilag jellemző a közvetettség formájának keresése, ahogyan ez korai verseiben látható, majd egyre makacsabban feszítette magára az objektív líra páncélját, amelyből csak magánkeretek közt engedte meg magának a kitekintést. Ezt a kétpólusú költészetet, amelyet a szikár, erőteljes képi világ és a letisztult nyelv jellemez, szeretnénk játékba hozni az egyéb kordokumentumokkal.
Előadásunk célja tehát a közös gondolkodás, a nézőpontváltásra való ösztönzés, illetve a kreatív irodalomoktatás elősegítése az életmű mélyebb és sokrétűbb megismerése által.
Célunk, hogy a résztvevő diákok vagy felnőtt nézők a program során a történtekre érdemben reflektáló interakciókban vehessenek részt, kiaknázva a színház és az irodalom többszólamúságában rejlő lehetőségeket.
Közreműködők: Bach Zsófia, Dézsi Fruzsina
Dramaturg: Selmeczi Bea
Időtartam: 50 perc